Ακόμη πιο κοντά στο Europa League η Σοσιεδάδ

Νίκη 2-0 επί της Λας Πάλμας για τη Σοσιεδάδ που τη φέρνει μια ανάσα από το Europa League

Μια ανάσα από την κατάκτηση μιας θέσης που θα της δίνει την έξοδο σε μια ευρωπαϊκή διοργάνωση για ακόμη μια σεζόν βρίσκεται η Σοσιεδάδ, τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος. Σήμερα, στο πρώτο χρονικά ματς της αγωνιστικής της Primera Division επικράτησε 2-0 της Λας Πάλμας και έτσι βρίσκεται στην 6η θέση που δίνει ένα εισιτήριο στο Europa League αυξάνοντας τη διαφορά της από την 7η, Μπέτις στους επτά βαθμούς, η οποία έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Σοσιεδάδ με την νίκη της αυτή επέστρεψε στα καλά αποτελέσματα μετά από τρεις αγωνιστικές. Στο 33ο λεπτό ο Σούαρεθ με αυτογκολ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, ενώ ο Μπέκερ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου 45λέπτου έκανε το σκορ 2-0, που ήταν και το τελικό.

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση